INFORMACE O STRÁNKÁCH

 

 

 
     
O stránkách: Naše www stránky chtějí podat komplexní informace o Surf-Penzionu Lipno-Radslav. Vzhledem k tomu, že Surf-Penzion je specializován na větrné sporty, pro které jsou informace o počasí zcela zásadní, vznikl následně projekt lipno-počasi.cz navázaný na síť meteostanic a webových kamer. Více se dočtete v menu Informace o POČASÍ Meteo
 
 
Meteostanice: Meteostanice Radslav 1 je umístěna v Černé v Pošumaví lokalita Radslav přímo u lipenského jezera, nadmořská výška 730 m, výška nad terénem 7 m, druhá srovnávací meteostanice Radslav 2 je umístěna na střeše penzionu 25 m od meteostanice 1 ve výšce 10m.  Teplota z meteostanice 2 je ve slunečních dnech ovlivněná sáláním z černé střechy penzionu. Další  dvě srovnávací meteostanice jsou umístěny v blízkosti rybníků Svět - Ledenice a Dehtář - Radošovice. Partnerské meteostanice jsou v Dolní Vltavici -  středisko Záchranné služby, v Černé v Pošumaví - Surfshop, v Lipně nad Vltavou a připravuje se meteostanice v Horní Plané.
 
 
Kamery: Na Radslavi jsou dispozici snímky a on-line video ze dvou kamer. Záběry z otočné kamery včetně videa z pevné i otočné kamery jsou k dispozici např. na titulní stránce, podrobně včetně historie pak v menu POČASÍ-METEOSTANICE-WEBKAMERY
 

Služby:

Návštěvníkům stránek jsou k dispozici jak aktuální tak i historické informace o počasí /hodnoty jednotlivých meteorologických veličin, grafy, srovnávací grafy, záběry z kamer  atd./ Pro sportovní nadšence je k dispozici i služba zasílání informaci o větru pomocí SMS nebo e-mailem.

Další podrobné informace: Zobrazit/Skrýt

 

 

Kamera 1:
/panorama/
První otočná kamera snímá záběry ze surf penzionu na lipenské jezero od jihu k severu a vytváří panoramatickou fotku z 5 snímků. Aktualizace je každých 10 minut. K dispozici je režim Panorama /kliknutím na libovolný záběr se tento záběr zvětší a dále je možné pomocí šipek postupovat na další pozice kamery/, nebo režim Historie /kliknutím na požadovaný záběr se tento záběr zvětší a dále je možné pomocí šipek prohlížet starší/novější záběry.
Historie je až cca -1h. Pokud chcete vidět starší záběry až -10 dnů /případně až 1 měsíc/ najdete je opět v menu  POČASÍ-METEOSTANICE-WEBKAMERY.
 
 
Kamera 2:
/pohled/
Druhá kamera snímá záběry ze surf penzionu na lipenské jezero se Smrčinou na horizontu. Aktualizace je každých 5 minut. K dispozici je i historie obdobně jako u kamery 1
 
 
Poznámky: Kamery jsou zároveň bezpečnostní a některé záběry či videa nejsou veřejnosti k dispozici. Snímky jsou optimalizovány tak, aby byly "viditelné", to jest od východu do západu slunce, který se samozřejmě každý den mění.